Máme rádi zvířata

Jsme národem, který miluje domácí zvířátka. Podle výzkumů více než polovina Čechů doma nějakého domácího mazlíčka má.

Psi jsou prostě jedničky

Nejoblíbenějším domácím zvířetem je pes. Je věrný svému pánovi a je skvělým společníkem. Každá psí rasa má svá specifika. Do rodin s dětmi se hodí například labradorský retrívr. Jack Russell teriér je pracovní pes, který potřebuje pohyb a nezastaví se ani při hře. Německý ovčák je neohrožený, věrný a dobře ovladatelný. Je nejvšestrannějším pracovním psem. V posledních letech patří mezi nejžádanější rasy také malá inteligentní čivava, která lne ke své rodině, a chytrý a sebevědomý jorkšírský teriér. Psů chováme na dva miliony!

Už od malička se snažíme našim psím miláčkům dopřát vše, co potřebují ke svému zdárnému vývoji. Zejména u velkých plemen musíme být obezřetní a předcházet ortopedickým problémům, které tyto psy postihují. Dysplazie je termín pro vývojové onemocnění kloubů. Velká a obří plemena jím trpí nejvíce, ale v podstatě se může týkat jakékoli rasy. Naštěstí existuje celá řada podpůrných prostředků, které pomohou. Patří mezi ně mimo jiné kloubní výživa. Ta vyživuje kloubní chrupavky, podporuje promazávací vlastnosti kloubní tekutiny a napomáhá při pohybových problémech u psů. Stále oblíbenější je kloubní výživa Alavis, která je určena nejen pro psy, ale vyrábí se i pro kočky a koně. Po jejím užívání se mírní bolesti kloubů, zlepšuje se jejich pohyblivost a zpomaluje se rozvoj degenerativních změna na chrupavkách.

Kočky, křečci a morčata

Druhým nejoblíbenějším domácím mazlíčkem je kočka, která je více než na pána vázána na domov, kam se ráda vrací. Kočka je individualistka a nerada se nechá v čemkoli omezovat. V českých domácnostech jich žije přes milion.

Pomyslné třetí místo v oblíbenosti patří křečkům a morčatům. V mnoha rodinách je to první zvířátko, o které se menší dítě učí starat. Jsou to zvířátka nenáročná a jejich chov nestojí mnoho peněz. Klece pro hlodavce pořídíte už za pár set korun a vyberete si různé velikosti i provedení. Dají se dovybavit rozličným příslušenstvím – domky, kolotoči,
tunýlky, miskami a napáječkami. Děti pak rády pozorují, jak na nich zvířátka dovádějí.